Adaklık Kurban Bilgisi

Anasayfa / Adaklık Kurban Bilgisi
Adaklık Kurban Bilgisi Adaklık Kurban Bilgisi KESKİN HAYVANCILIK ADAKLIK LOGO

Adak Kurban Ne Demek?

Adak Arapça’da nezir diye ifade edilirken, bir kimsenin dinen yükümlü olmadığı halde ibadet cinsinden bir şeyi kendisi için vacip kılması ve bunu ‘adak kurban’ olarak ikrar etmesidir. Adağa ait isteğin yüce Allah’ın lütfuyla gerçekleşmesiyle adak kurbanı da Allah rızası için kesilerek fakirlerin sofrasına ulaştırılmalıdır. Adak kurbanı, kurbana uygun hayvanların kesilmesiyle yerine getirilir. Peki, kesilen adak kurban nasıl dağıtılır? Eğer kurbanı kendiniz kestiyseniz (usûl ve füru hariç) yoksul akraba ve komşularınıza dağıtabilirsiniz. Dağıtırken sayı aranmaz ve ihtiyaç sahiplerinin istifade edeceği ölçüde verilebilir. Adaklık kurbanınızı dilediğiniz yere bağışlıyabilirsiniz.

Adak Kurban Ne Zaman Kesilir ?

Bu sorudaki ilk temel mesele şarta bağlılıktır. Yani kişi adak kurbanını bir şarta bağlı olarak adadıysa şart gerçekleşmesi halinde adak kurbanını ilk imkan halinde kesmelidir ve uygun olan budur. Şarta bağlı olmayan adaklar ise herhangi bir vakitte kesilebilir. Adak bağışı yapılabilecek yerler içinde bulunan yoksul durumdaki kardeşlerimize adak kurban bağışımızı yapabilir, hem yoksul hem de Allah yolunda insanları sevindirebiliriz. Kurbanlık bağış yapılmasıyla birlikte akla gelen ilk soru ise Adak kurban nasıl olmalı? oluyor. Adak kurban kurbanlık özelliklerini taşıyan, sağlıklı, besisi yerinde, dişleri tam, boynuzu sağlam olmalıdır ve İslami usullere göre kesilerek dağıtımı gerçekleşmelidir. "Ankara Adaklık Kurbanlık," uzun yılları aşan güveni ve titizliğiyle kurbanları besliyor, kesiyor ve dağıtımını gerçekleştiriyor. Bağış yapan kişiye ise isteğe bağlı olarak kurban kesim videosunu gönderiyor.

Adak Kurban Kimlere Düşer?

Adak kurbanı etinden fakir olsalar dahi usûl ve füru yiyemediği gibi; ihtiyaç sahipleri, yoksul, mazlum istifade edebilmesi için bağışlanabilir. ‘Şu işim olursa bir kurban keseceğim’ diyen kişi ister koyun, ister koç, ister kuzu  isterse de hisseye girerek büyükbaş kurban kesebilir. ‘Koç keseceğim’ diyen kişi de duruma göre koyun, keçi kesebildiği gibi büyükbaş hissedarı olarak da adağını yerine getirebilir.

Ankara Zara Adaklık, uygun adaklık fiyatları ile siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

Adak Kurban Şartları Nedir?

Kurban kesmeyi adayan bir kimsenin öncelikle müslüman, akıl sağlığı yerinde ve ergenlik çağına ermiş olması gerekir. Adak kurbanda aranan şartlar ise; bir kurbanlık hayvanda aranan niteliklerle aynıdır. Yani kurbanın sağlıklı, belirli yaşları tamamlaması ve azaları tam olması ve İslami usullere göre kesilmesi gerekir.

Ankara Adaklık kurban, satışını yapmış olduğu adaklık kurbanları veteriner kontorülünden geçirerek, yaşını doldurmuş bir şekilde satışa çıkartmaktadır.

Adak Kurbanını Kimler Yiyemez?

Vacip ibadetlerden kurban kesmek, oruç tutmak, namaz kılmak birer adak cinslerinden olduğu gibi daha çok yaygın olan ve yapılan şey kurban kesmektir. Kesilen adak kurbanının etinden ise usûl ve füru yani üstsoy ve alt soy şeklinde ifade ettiğimiz anne, baba, dede ve nineler çocukları ve torunları yiyemez. Adak kurbandan maddi durumu yerinde olan yani zengin kişiler de yiyemez. Adak kurbanının eti yakın veya uzak fakir-fukara, garip-guraba kimselere ulaştırılmalıdır.

Ankara Adaklik Kurban, adaklık kurbanızı ücretsiz kesim yaparak, parçalayıp istediğiniz adrese gününde teslim etmektedir.

Ankara Adaklık Kurban, Koç, Kuzu, Koyun, Keçi Satış Kesim Hizmeti

Keskin Adaklık Kurban," Ankara Yenimahalle Belediyesi Kurban Pazarı, Numara 1´de siz değerli Ankara´lı tüketicilerimize hizmet vermektedir. Koç, koyun, kuzu, toklu, keçi gibi küçük baş hayvan satışı ve kesim hizmeti bulunmaktadır. Kurbanlık, adaklık, akikalık gibi küçük baş hayvan kesim ihtiyacınızı karşılayan " Zara Adaklık Kurban" islami kesim kurallarına uygun, hijyen ortamda kesim ve teslimat, kredi kartı ile satış, görüntü bağlantılı kesim, vekalet yolu ile kesim ve teslim gibi bir çok hizmeti de kalite anlayışının yanı sıra siz değerli tüketicilere sunmaktadır.

Tamamen doğa koşullarında çayır - çimenle beslenen küçük baş adaklıklarımız, başından sonuna dek veteriner takibinde gözetilen kurbanlıklar, islami kurallarına uygun olmakla birlikte; uygun fiyat politikası devamlılığı düstürü ile Ankara´nın her bölgesine hizmet vermektedir. Kurbanlık hayvan için ödediğiniz ücrete kesim ve adrese teslim de dahil olmaktadır.

Ayrıca Türk Kızılay, Lösev, Darüşşafaka, Zübeyde Hanım Konuk Evi, Atatürk Çocuk Yuvası, Kuran Kursları gibi hayır kurum ve kuruluşlarına da Ankara Adak tarafından kesim ve paketleme dahil olmak üzere sizlerin adına teslimat gerçekleştirilmektedir.

www.enucuzadaklik.com

Son Paylaşımlar